Kötü Yatak Bel Fıtığı Yapar Mı ?

Günümüzde sıklıkla karşımıza çıkan sağlık sorunları arasında bel ve boyun ağrıları vardır. Neredeyse 10 kişiden 8 i bu ağrılardan muzdariptir. İnsan ömrünün yaklaşık üçte birini uykuda geçirmektedir. Yatağımızda bu kadar sık vakit geçirdiğimiz için yatak seçimimizde oldukça önemlidir. Uzmanlara göre , omurga sağlığının korunabilmesi için yanlış yatak seçimlerinden uzak durmak gerekmektedir. Diğer türlü kişi vücut yapısına uygun olmayan yatak kullandığında omurga zorlanarak bel ve boyun ağrıları kaçınılmaz oluyordur. İnsanlar ihtiyaçlarına yönelik  ve sağlık sorunlarına yönelik yatak seçimi yapmalıdır.

Doğru yatak için kişi öncelikle kendini tanımalıdır. Vücut yapısını bilmeli , sert , yumaşak ve orta sertlikte hangi yatak tercih etmesi gerektiğini araştırmalıdır. Eğer mevcut sağlık sorunları varsada doktoru ile görüşerek buna uygun bir yatak belirlemelidir. Bu yazımızda gelin hep birlikte kötü yatak bel fıtığı yapar mı ? yatak seçimi nasıl olmalıdır ? gibi merak ettiğiniz birçok sorunun cevabına bakalım.

Kötü Yatak Bel Fıtığı Yapar Mı ?

Yaşamımızın belirli bir kısmında herkes bel ağrılarından yakınmıştır. Bel bölgesinde meydana gelen bu ağrılar günlük yaşantımızı olumsuz etkilemekte ve gün içerisindeki verimliliğimizi düşürmektedir. Yaşadığımız bu ağrıların sebebi alanında uzman ile görüşüp kapsamlı bir şekilde araştırılmalıdır. Bel bölgemiz vücudumuzun destek kısmını sağlamaktadır. Bu yüzden bel fıtığı , bel ağrıları gibi sağlık sorunları geçiştirilmemelidir. Yanlış yatak seçimi bu sağlık sorunlarının oluşturulmasına zemin hazırlamaktadır. Yanlış yatak kullanımı sonucu oluşabilecek problemler ;

  • Omurga yanlış bir pozisyon alır.
  • Bel kasları zarar görür.
  • Omurilik sinirleri arasında rahatsızlık oluşur.

Bu tarz problemler kötü yatak sonucu ortaya çıkabilmektedir. Bir süre sonra bu ağrılar kronikleşir ve bel fıtığına dönüşebilir. Bu yüzden eğer bu tarz problemler yaşıyorsak sağlık sorunlarımıza uygun yataklar tercih etmeliyiz. 

Bel Fıtığı Yaşayanlar Nasıl Yatak Tercih Etmelidir ?

Bel ağrıları ve bel fıtığı günlük rutinimizi bozan can sıkıcı ağrılardır. Kişisel hayattaki verimliliğimizi , etkilen bu ağrılar yanlış yatak seçimlerinden kaynaklanabilmektedir. Gün sonu yorgunluğunu atmak için vakit geçirdiğimiz yataklarımızdan daha sağlıklı ve verimli uyanmayı isteriz. Yatak seçimi vücut yapısına uygun olmalıdır. Vücudumuzu tamamen deteklemeli ve sorunlarımızı iyileştirmelidir.  Yanlış pozisyonda uykuya dalmak , yanlış yataktan ötürü vücuda eşit desteğin sağlanamaması bel ağrılarının ve fıtığın artmasına neden olur. Bu yüzden seçeceğimiz yatağın vücudumuzu desteklemesi gerekmektedir.

Visco Yataklar Bel Ağrısını Azaltır Mı?

Bel fıtığı ve bel ağrısından muzdarip olan kişilerin ilk sorguladığı soru ne tür bir yatak tercih etmeliyim. Visco dolgulu yataklar uzmanlar tarafından bel ağrısı yaşanlar için tavsiye edilmektedir. Visco yataklar özel bir şekilde üretilmektedir. Elastik malzemeden özel olarak üretilen visco yatakların en büyük özelliği vücudu kavrar ve vücuda göre şekil alır.  Vücudun her noktasına ağırlığın eşit bir biçimde yayılmasına olanak sağlar. Bu sayelikle omurga ve bel kısmının doğru pozisyonda olmasına olanak sağlar. Visco yataklar ile konforlu uyku deneyimi yaşarken oluşabilecek sağlık sorunlarınında önüne geçmiş olabilirsiniz. Sizde kendinize uygun ölçü ve ebatlarda uyku dostu Visco Yatak modellerimize göz atabilir kendinize en uygun yatağı seçip uyku konforunu ve sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

WhatsApp Destek
💬 Yardım ister misiniz?
Sevyat
Merhaba, 👋
Yardımcı olmamızı ister misiniz?