Visco Yatak Bozulur Mu?

Nasa tarafından astronotlar için keşfedilen visco yataklar, vücut ağırlığına ve sıcaklığına uygun bir şekilde şekil alarak vücuda binen ağırlığı ve basıncı hafifletmek için geliştirilen uzay teknolojisi olan visco yataklar bu özelliği sayesinde rahat bir uyku imkanı sunmaktadır. Visco yatak bilinen en önemli özelliği yaysız ve rahat bir kullanıma sahip olmasıdır. Yumuşak ve özel visco süngerlerden üretilmektedir. Sadece visco süngerden oluşan visco yatak yoktur bunun nedeni ise fazla yumuşak bir yatakta uyumak imkansızdır. Yapısı gereği delikler bulunduran visco yataklar hava geçirgenliği sayesinde bakteri bulundurmaz temiz ve hijyeniktir. Geceleri uyku esnasında terlemenizi önler. Visco yataklar ortopedik ve ortamın sıcaklığına dayanıklıdır.

Visco Yatak Bozulur Mu ? 

Son zamanlar da rahatlığı ve konforu üst düzeyde olan visco yataklar sıklıkla tercih edilmektedir. Visco yatağın kullanım ömrü uzun süreli ve dayanıklıdır. Ortalama 40 yıl dayanan visco yatağın konforlu bir imkanı sunmasının yanı sıra eklem ağrılarına da iyi gelmektedir. Özellikle bel ve sırt ağrıları olan insanlar için uygun olan visco yataklar uyku esnasında ağrılarınızı hafifletmektedir. Visco yatak kullanan kişilerden alınan en çok şikayet kokmasıdır. Bunu önlemek için özel visco süngerlerinde hava geçişi sağlamak amacıyla küçük hava yolları bulunduracak yapılarda üretilmektedir. En çok alınan sorulardan birisi ise visco yatak bozulur mu ?. Visco yatağın bozulma ihtimali çok düşüktür. Eğer visco yataklarınızın bozulmamasını istiyorsanız suyla temas ettirmemeye özen göstermelisiniz.

Visco Yatak Mı Lateks Yatak Mı ?

Visco Yatak

Visco yatak sanılanın aksine kullanımı kolay ve basittir. Ekonomik, rahatlığı ve yumuşaklığı ile müşterilerin tercih sıralarının başında bulunan visco yataklar, uykuyu en üst düzeyde yaşatmaktadır. Ancak bazı kesimler için visco yataklar uygun olmamaktadır. Visco yatakların üretim aşamasında visco elastik malzeme kullanılmaktadır. Doğal malzeme olmayan visco yataklar sağlığa zararı dokunduğu görülmemiştir. Visco yatak üzerindeki ağırlığa göre şekil alır ve yatağın içine gömülür. Bu sebepten dolayı visco yataklar bazı sünger yardımları ile desteklenmektedir. Aynı zamanda uyku esnasında ısıyı eşit bir şekilde dağıtarak terleme riskini düşürür. Bu nedenle visco yataklar daha çok fazla terleyen, rahat ve deliksiz, derin bir uyku isteyen kişiler tercih etmektedir.

Lateks Yatak

Doğal malzemeden üretilen lateks yataklar uykunuzun huzurunu kaçırmanızı önler ve sizlere rahat uyku imkanını vermektedir. Visco yataklara nazaran daha doğal bir malzemeden üretilmektedir. Doğal kauçuk ağacı öz sütünden bazı işlemlerden geçerek hava kabarcıklarıyla birlikte üretilmektedir. Visco yatağın malzeme açısından daha yoğun olduğu bilinmektedir.Lateks yatak almak isteyenler doğal kauçuk ağacı sütünden üretildiğine emin olunuz. Aksi takdirde alerji gibi rahatsızlık olacağınız durumlar yaşayabilirsiniz. Aynı şekilde lateks yataklarda alt katmandan bazı sünger yardımları ile desteklenerek kullanıma sunulmaktadır. Eğer visco ve lateks yatak arasında seçim yapmakta zorlanıyorsanız ikisinin arasında fazla fark olmadıklarını öğrenmiş oldunuz. Her iki yatak çeşiti de huzurlu ve konforlu bir uyku çekmenizi sağlamaktadır.  

Visco Yastık 

Düzenli, güzel bir uyku çekmenin diğer bir sebeplerinden birisi de doğru yastık seçimidir. Geceleri rahat uyku uyuyamamaktan ve boyun ağrıları ile uyanıyorsanız eğer sebebi belki de yastık seçiminiz yüzünden olabilmektedir. Boyun, ense tarafınızı destekleyen uzun süre aynı pozisyonda uyumanızı sağlayan yastık kullanılmalıdır. Visco yatakta ki gibi aynı özelliklere sahip ortopedik visco yastıklar, uyku esnasında boynunuzu tam destekleyerek sizlere konforlu bir uyku imkanı sağlamaktadır.

Visco Yastık Sağlıklı Mı ? 

Visco yastıkların yapısı nedeniyle boyun fıtığı ve bel fıtığı gibi durumlarda uykunuzda ağrılarınızı hafife etmektedir. Uyku esnasındayken Fazla terlemekten şikayetçi iseniz visco yastıklar tercih edebilirsiniz. Yapısı gereği hava kanalları bulunduran visco yastıklar sizlere rahat, huzurlu bir uyku çekmenizde yardımcı olmaktadır. Doğal malzemeden daha çok yapısında elastik malzeme bulunduran visco süngerler sağlığa zararı dokunmamaktadır. 

Bir yanıt yazın

WhatsApp Destek
💬 Yardım ister misiniz?
Sevyat
Merhaba, 👋
Yardımcı olmamızı ister misiniz?