Hangi Yatak Bana Uygun?

Hayatımızın büyük oranını etkileyen uyku , sağlıklı şekilde alınmadığı takdirde gününüzü hatta mental sağlığınızı da ciddi oranda etkilemektedir. Sağlıklı uyku aldığınız takdirde bu size hem sağlıksal olarak geri dönüş sağlar hemde mental olarak daha sağlıklı yaşamanızı sağlar. Uykusunu tam alan vücut bağışıklığı da büyük oranda etkileyerek uykunuzun tam veya eksik olduğu durumlarda sizi zayıflatır ya da sizi daha güçlü hale getirir. Daha sağlıklı uyku için uyku saatlerinizi daha düzenli hale getirmeniz gerekir. Bu sizin uyku sorununuzu azaltmaya yardımcı olacaktır. Ayrıca sağlıklı uyku çekmek için yatağınızın vücut tipinize uygun olması gerekmektedir. Vücut tipinize uygun olan yataklar sizin gece boyunca çok fazla yormadan uykunuzu daha sağlıklı olmasına yardımcı olur. Sağlıklı uyku çekmek için öncelikle vücudunuza uygun yatağınızı bilmeniz gerekir. Peki vücut yapıma uygun yatağı nasıl bulabilirim. Gelin hep birlikte size uygun yatağı hep birlikte inceleyelim.

Kendinize uygun yatağı bulmanız için öncelikle şu iki maddeyi bilmeniz gerekmektedir:

  1. Vücudunuzun yapısını bilmeniz gerekir.
  2. Vücudunuzda hangi noktaların ağrı yaptığını bilmelisiniz.

Vücudunuzun yapısını bilmeniz  vücut ağırlığınıza , boyunuza hangi yatağın daha iyi geldiğini bulabilmeniz için önemli bir faktördür. Sizin vücut yapınızı tanımanız seçeceğiniz yatağın vücudunuzda verebilecek herhangi bir hasarı(bel ağrısı , boyun ağrısı , bel fıtığı v.b) önleyerek sizlerin daha iyi uyku çekmenizi sağlar. Daha iyi uyku ise gününüzü ve rutininizi daha sağlıklı hale getirir.

Vücudunuzun hangi bölgesinin ağrı yaptığını bilmeniz , daha fazla ağrıya mağruz kalmadan ya da ağrı yapan bölgelerin iyileştirme gösterecek yataklar seçmeniz ilerleyen yaşlarda sizlere artı olarak dönüş sağlayacaktır. Çokça çeşidi olan yatakların size uygun olup olmadığını bilmezin aynı zamanda daha iyi uyku çekmenizi sağlayarak sağlıklı bir gelecek sunar. Sizlerde kendinize uygun yatağı seçerken yatağın sert , yumuşak , orta sert , orta yumuşak olmasına dikkat edin. Zamanında alacağınız önlemler hayatınızda büyük değişim sağlayacak yaşamlar sunacaktır.

Bir yanıt yazın

WhatsApp Destek
💬 Yardım ister misiniz?
Sevyat
Merhaba, 👋
Yardımcı olmamızı ister misiniz?