10 Adımda Doğru Yatak Seçimi

Adım Adım Doğru Yatak

  1. İyi bir yatağın vücudunuzda bulunan S şeklindeki yapıyı koruması gerekmektedir. Korunmaması dahilinde kemikte batma veya yapısal bozukluk söz konusu olabilir.
  2. İyi bir uyku için vücutta bulunan eklem yerine bağlı olan uzuv ve vücudumuzda bağlam görevi yapan bölgeleri koruması gerekir.
  3. Çok fazla sert yatak vücut dengenizi bozabilir. Bu sebepten çok fazla sert yatakta yatmanız önerilmemektedir.
  4. Çok fazla yumuşak olmaması gerekmektedir. Çok yumuşak yatak vücudumuzda bulnan desteklenmesi gereken yerleri desteklemeyerek vücut yapınızda bozukluk yapabilir.
  5. Mevsimsel şartlara uygun yatak seçimi yapılmalıdır. Soğuk havalarda vücut ısısını korumalı ve sıcak havalarda terletme yapmamalıdır.
  6. Doğru yatak terletme yapmadan vücudun ihtiyacı olan nem dengesini sağlayarak hastalık riskini en aza indirgemelidir.
  7. Vücut dengenizi  bozmayacak bel ve sırt yapınıza uygun olmalıdır. Her vücut tipi kişinin ağırlığı , bel yapısı gibi durumları baz almalıdır.
  8. Vücut ağırlığınızı destekleyecek sistemde üretilen yataklar seçilmelidir. Ağırlığınız maksimum veya minimum seviyelerde sırt kemiğinin eğimini değiştirmektedir. Bu eğime uygun yatak olmalıdır.
  9. Boy kilo endeksine uygun yatak seçimi yapılmalıdır. Boyunuzu veya kilonuzu destekleyemeyecek yataklar uyku düzeninizi bozarak sağlığınızı da büyük oranda etkiler.
  10. Vücut tipinize uygun yaylı sistemler kullanılmalıdır. Her vücut tipine uygun yaylı sistemili yatak bulunmaktadır. Tercihleriniz bu doğrultuda olmalıdır.

10 Adımda doğru yatağın nasıl seçilmesi gerektiğini inceledik. Sağlımız her şeyden önemli ve sağlıklı bir yaşam iyi bir uykudan geçer. Sizlerde sağlığınızı korumak ve daha zinde olmak için yatak seçimi yaparken vücudunuza uygun sağlıklı yataklar tercih etmeye dikkat edin. Yataklar bölümünü inceleyerek vücudunuza en uygun yatağı keşfedin.

Bir yanıt yazın

WhatsApp Destek
💬 Yardım ister misiniz?
Sevyat
Merhaba, 👋
Yardımcı olmamızı ister misiniz?