Yatak Sertlik Derecesi Kaç Olmalıdır?

İş yorgunluğu , iş stresi ve hayat mücadelesinde gün sonunda evlerimize gittiğimizde kendimizi yataklarımıza atarız. Çünkü insan gün sonunda dinlenmeye ihtiyaç duyar. Bu yüzden evlerimize gittiğimizde yaşamımızın yaklaşık üçte birini geçirdiğimiz yataklarımızın bizi iyi hissettirmesini isteriz.

Peki ya her vücut tipi ve her bireyin yataktan beklentileri farklıdır. Kimisi sert kimisi yumuşak yüzey sever. Ve bazı bireylerin sağlık sorunları nedeniyle doktorlarının önerdiği tip yataklarda yatmaları gerekmektedir. 

Bu yazımızda birlikte yatak sertliği derecesi kaç olmalıdır ? yataklarımızı tercih ederken neleri göz önünde bulundurmalıyız. Gelin hep birlikte inceleyelim…

Omurga Sağlığı için Yatağımız Nasıl Olmalı ? 

Omurga sağlığımız yaşamımızı daha rahat sürdürebilmek için oldukça önemlidir. Vücudumuzun yatağımız ile uyum sağlaması oldukça önemlidir. Eğer vücudumuz yatak ile uyum sağlamazsa uyku esnasında dinlenmemiz mümkün olmaz. Bu yüzden her insan kendi vücut tipine uygun yatağı tercih etmelidir.

Yatak Sertlik Derecesi Kaç Olmalıdır ?

Yatağımızın tercihi kadar yataklarımızı incelerken sertlik derecelerini de dikkat ederiz.

Araştırmalar yataklarımızın ne çok yumuşak nede çok sert olmaması gerektiğini söylüyor. İdeal yatak sertlik düzeyi ise 5.6 ‘dır. Tabi ki bu düzey kişiye göre farklılık göstermektedir. Çünkü her bireyin omurga yapısı birbirinden farklıdır. 

Peki bir diğer soru ideal yatağın ömrü ne kadardır ?  Yataklarımızın ömrü 5 ile 7 yıl arasında değişkenlik göstermektedir. İdeal yatak değiştirme süreleri budur. Bu süreden fazla kullanılan yataklar bir süre sonra vücut yapısını bozmaktadır. Bu yüzden yatak sağlıgımıa dikkat etmeliyiz.

Sevyat Yataklar kişiye özel üretilmekte ve her vücut tipine uygundur. Sizde rahatınıza ve konforunuza düşkünseniz Sevyat yataklar ile konfora ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

WhatsApp Destek
💬 Yardım ister misiniz?
Sevyat
Merhaba, 👋
Yardımcı olmamızı ister misiniz?